Friday, March 29, 2013

Esitlused, videod, animatsioon

Erinevate esitluste, videode ja animatsioonide kasutamine näitab õpetaja võimet kasutada tänapäevaseid avatud võimalusi õppetöö läbiviimiseks. Eelkõige on vajalik kokkupuude tehnikaga ning oskust erinevaid esitlusi ja animatsioone luua. Internet on algajale õpetajale suureks abiks, aitab õpetajal lihtsamalt vahvaid tegevusi koostada ning seega muudab lastele õppetegevuse huvitavamaks.

Erinevaid esitlusi olen loonud PowerPointis (pp) juba pikka aega. See on väga mugav ja kerge kasutada. Kindlasti on mõned reeglid, millest esitluse koostamisel tuleks kinni pidada.
Nõuanded pp koostamiseks:
- mõtle, mis on sinu pp esitluse eesmärk
- ära koorma kuulajat faktidega
- koosta esitlus märksõnadega (ära uputa slaide tekstiga)
- jälgi, et slaidil ei oleks liiga palju teksti (vajadusel hajuta)
- lisa pilte, mis toetavad sinu esitlust
- ära loe teksti maha - pp on sulle toeks, mitte maha lugemiseks
- hoia silmsidet kuulajatega

EDU ESITLUSE KOOSTAMISEL !

Minu esitlus on koostatud powerpointis, mida kohandasin ja muutsin, kuid algset versiooni kasutasin lasteaias praktikal olles. Lasteaia moodne tehnika võimaldas esitlust läbiviies lastel ülesandeid lahendada seina peal (spetsiaalne tahvel jne). http://www.slideshare.net/railikontkontson/talvised-tegevused


http://www.slideshare.net/railikontkontson/talvised-tegevused


VIDEO
Videode kasutamine on väga hea võimalus lastele uute teadmiste edasi andmiseks. Olen kasutanud vahvat Jussi videot praktikal läbiviidud tegevuses. Õpetlikke videosid saab youtube.com leheküljelt vaadata. Jussi multikaid saab vaadata ka lastekas.ee leheküljel.
"Jänku-Juss ja lumi"


Animatsioonid on väga huvitavad. Oma esimese animatsiooni pidin tegema 10.klassis arvutiõpetuse tunnis. Selleks kasutasime painti - nüüd tuli lasta oma loovusel lennata. Minu koostatud animatsiooni pildid panin powerpointi, et saaks neid järjest vaadata.


MEIE ANIMATSIOON !



Autorid: Raili Kont-Kontson, Mairi Põrk, Katre Küppar

Internet - õpetaja abi

Internetis on väga palju huvitavaid ja põnevaid lehekülgi, mida saab kasutada edukalt õppetöö rikastamiseks ja tegevuste läbiviimiseks. On lehekülgi ja materjale, kus õpetaja saab ise koostada töölehti, ristsõnu jm, kuid ka lehekülgi, kust õpetaja võib lihtsalt materjali printida või muud moodi lasteni tuua. Internetis on väga palju materjali ning värskeid ideid, kuidas olla loov ja huvitav. 
Järgnevalt olen toonud erinevate valdkondade kohta lehekülgi, mis internetist olen leidnud: 

Mina ja keskkond
http://www.hot.ee/nahkalood/ - väga toredad ja õpetlikud lood lastele. Tegemist on loodust tutvustavate jutukestega, mis aitavad lapsel teda ümbritsevat maailma mõista.
http://www.vvvs.ee/failid4/SuGIS_3kl.pdf - tegemist on õppematerjaliga, kus on erinevad ülesanded looduse tutvustamiseks lasteaialastele ja 1.-3.klassile. Failis on ülesanded, mis aitavad õpetajal lastele loodus tutvustada. Minu arvates on see fail hea, sest erinevaid ülesanded saab vastavalt laste vanusele kohandada - muuta raskemaks või kergemaks. 
Matemaatika
http://www.lasteaed.net/teemad/oppevara/ - õppematerjalid lasteaiaõpetajale. Sellel lehel panen rõhku osadele, mis aitavad õppemängude abil selgitada matemaatilisi mõisteid erinevas vanuses lastele.
Keel ja kõne
http://www.lasteaed.net/teemad/muinasjututd/ - see on lehekülg kus on erinevad rubriigid lasteaeda puudutavatel teemadel. Antud viitel on kaks Itaalia muinasjuttu, mida saab kuulata. Usun, et see on väga hea võimalus lastega koos muinasjuttu kuulata jutustajalt, kelleks ei ole õpetaja ise. 
http://www.lasteaed.net/teemad/oppevara/ - didaktilised harjutused ja õppemängud lastele. Väga vajalik materjal. 
http://www.lastega.ee/index.php/et/otsiluuletust - luuletuste otsing. Leiab väga palju erinevaid luuletusi.
Liikumine
http://www.mnt.ee/index.php?id=12875 - liiklusmängud lastele. Samuti on sellel lehel erinevad töölehed. Siiski rõhku saab panna üldisele liikluskasvatusele, kuid mina paneks rõhku ka liiklusmängudele.
Muusika
http://www.lastekaraoke.ee/?cat=1 - laulusõnad, mida lasteaias laulda saab. Samuti on erinevad videod, puzzled jms. Väga hea lehekülg, kui õpetaja tahab lastele sobilikke laule ning otsib nende sõnu vms.
Kunst
http://loovtegevused.onepagefree.com/?id=17569&onepagefree=825c97352322d168d6a5ce8018c67352
- läbivaks teemaks on kunst, selle erinevad kasutamise võimalused, materjalid, eesmärgid, tehnikad jpm. Tegemist on E-kursusele, kuid see on tasuta ja avatud kõikidele. Samuti peavad autorid ise lehekülge suureks abimeheks õpetajatele. Samuti saab sellelt leheküljelt erinevaid mänge - palju huvitavaid tegevusi ja võtteid erineva loovtegevuse läbiviimiseks.
ÜLDINE
http://www.lastekas.ee/ - väga vahva lehekülg lastele. Samuti on head võimalused õpetajal erinevaid videosid ja multikaid õppetöös kasutada. Lapsed saavad seal mängida, lahendada erinevaid ülesandeid ja vaadata õpetliku sisuga multikaid. Väga meeldib see, et uued multikad, mis on suureks abiks lastele erinevate tähtpäevade selgitamisel.
http://www.teatoimeta.ee/ - abimees lasteaiaõpetajale, lapsevanemale ja õpetajaks õppijatele. Valdab erinevaid tegevusvaldkondi, mida lasteaias käsitletakse. Selge ülevaade ja näitad huvitavate tegevuste läbiviimiseks. Samuti on näiteid meediast, tervisekasvatusest, liiklusest jpm. Võimalusi erinevate valdkondade lõimimiseks.

Monday, March 25, 2013

Minu ideed joonistusprogrammide kasutamiseks lasteaia õppetöös.

Joonistusprogramme saab õpetaja kasutada eelkõige erinevate töölehtede koostamiseks. Eelkõige saab kasutada erinevaid kujundeid ja värve. Lastele pakub samuti arvutis joonistamine ilmselt väga palju rõõmu. Joonistamine arvutis pole nii lihtne kui paberile, kuid arendab lapse koordinatsiooni, sest lapsel on vaja hiirt täpselt liigutada, et pilt oleks võimalikult korrektne.
Kasutasin kahte joonistusprogrammi - paint, drawing for children ning tuxpaint. Kõik on väga lihtsad ja arusaadavad programmid, mis on sobilikud ka lastele. Saab kasutada väga erinevaid funktsioone ja võimalusi on palju. Kahe viimase programmiga tekkis probleeme pildi salvestamisega. See salvestatakse alla laetud programmi ning seda ei saa saata, üles riputada või jagada. Muidugi on võimalus otse printida, mis annab siiski võimaluse koostatud töölehti printida. Laps saab kõik on tööd programmis salvestada ning alles hoida.

PAINT on väga lihtne, arusaadav ning mugav keskkond. Koostasin erinevad töölehed, mida lasteaias saaks kasutada. Paint on sobilik ka lastele. Uuemas versioonis on rohkem võimalusi kui vanas Paintis. Minu arvates pole Pain kõige parem keskkond lastele, sest võimalused on piiratud. Võrreldes teiste programmidega nagu Drawing for children ja tuxpaint arvan, et paint on sobilikum täiskasvanutele ning lastele on sobilikumad nimetatud keskkonnad, mis sisaldavad erinevaid templeid, pilte, mosaiike jpm.

TÖÖLEHED koostatud PAINT joonistusprogrammiga:







Thursday, March 7, 2013

Piltide töötlemine

Tegelen fotograafiaga ning seetõttu olen varem piltide töötlemisega kokku puutunud. Piltide töötlemiseks on väga erinevaid võimalusi. Usun, et igal inimesel on oma lemmik koht, kus pilte töödelda. Enda pilte kasutan näiteks sünnipäeva- ja jõulukaartideks. :)
Järgnevalt töötlesin ühte pilti väga erinevat moodi. Programm oli väga lihtne ja arusaadav. Programm sobis minu arvates selliseks väga nähtavaks töötluseks ja kujundamiseks. Kuna ise eelistan võimalikult loomulikke ja töötlemata pilte, siis selle poolest mulle tuxpi.com ei sobi. Lahedad ja omapärased pildid saab selles töötlusprogrammis väga hästi tehtud !
Pilt: Iirimaa - Cliffs of Moher
Töötlusprogramm: www.tuxpi.com
                                                                      ORIGINAAL

TÖÖDELDUD PILDID:






Tuesday, March 5, 2013

Piltide otsimine, töötlemine, kasutamine.

Kuidas saab kasutada pilte lasteaia õppeprotsessis? Lasteaias on pildid väga oluline illustreeriv materjal. Keeruline oleks tutvustada ja selgitada lastele erinevaid loomi/nähtusi/taimi jne, kui me ei saaks näidata pilte. Keeruline oleks lastele rääkida näiteks vulkaanidest ilma, et ma pilti näitaks.. Pilte saab kasutada erinevates töölehtedes, näidismaterjalina, illustreerimiseks jne.

Millised on erinevused ja plussid-miinused paberkandjal piltide ja veebipõhiste piltide kasutamisel?
Paberkandjal on piltide suureks plussiks see, et laps saab soovi korral pildi enda kätte võtta ja seda lähemalt uurida, kuid miinuseks on vähene piltide valik. Kuskilt on ju vaja pildid saada ning erilisi valikuid paberkandjal olevate piltide vahel teha ei saa. Veebipõhiste piltide valik on väga lai ning valiku tegemine võib osutuda raskeks, sest võimalusi ja sobilikke pilte on väga palju. Miinuseks on see, et veebipõhiseid pilte on vaja lastele kuidagi näidata. Kui lasteaias puuduvad võimalused, siis tuleb ikka pilt paberkandjale saada. Sageli on sellistes olukordades õpetajatel lihtsam võtta materjal, mis olemas on.

Minu senised kogemused kui ka ideed ja mõtted tulevikuks.
Lasteaias olen kasutanud pilte näidismaterjalina ning see on olnud pigem vajalik siis, kui pole võimalik lastele eset praktiliselt näidata. Näiteks ei näita ma võilille pildilt kui meil hoovis on võililled olemas jne.
Mul on olnud võimalus kasutada väga huvitavat ja head tehnikat praktikal. Planeerisin lastele ette powerpoint esitluse, mis koosnes ainult piltidest. Rääkisime ja arutlesime, mida pildil näeme ning kuidas see on laste enda kogemustega seotud. Ergutuseks lahendasime ka ühe ülesande, mille käigus pidid lapsed kolme väikese pildi (kujutise) pealt otsustama, milline teiste hulka ei sobi ja selle siis maha tõmbama. Tehnika oli minu jaoks täiesti uus. Laps tuli ette ja tõmbas spetsiaalse pliiatsiga vale pildi maha. See oli väga huvitav kogemus !
Kasutan pilte kindlasti ka tulevikus. Varem pole mõelnud, et võiksin internetist pilte võtta ja nendest vahvaid töölehti koostada. Olen ise must-valgeid pilte võtnud oma mappide ja portfooliote illustreerimiseks. Internetist olen google.ee otsingust võtnud pilte lastele, mida nad saavad värvida (printsessid, autod jpm). Lasteaias saaks isa värviraamatuid koostada !! :)


Töölehed

1. Värvi numbrite järgi! (siin)

1 - sinine
2 - roheline
3 - tumeroheline
4 - hall
5 - must
6 - tumepruun
7 - beež

2. Tööleht PUHH JA SÕBRAD - leia 10 erinevust
Otsisin pildi (google.ee) ning salvestasin arvutisse. Avasin pildi paintis ning kustutasin pildilt kümme tunnust. Salvestasin, lisasin pildid wordi faili ning salvestasin.
(http://www.arthursclipart.org/justforkids/winnie/page_02.htm)



Sunday, March 3, 2013

Küsitluste koostamine

Tutvusin nelja programmiga, kus saab küsitlusi koostada. Programmid on erinevad ning igal ühel neist on omad plussid ja miinused.

Enda küsitluse koostasin www.connect.ee - valisin selle, sest tegemist on väga mugava keskkonnaga. Iga küsimuseliigi kohta on võimalus näidet vaadata, mis muudab küsimuste koostamise lihtsamaks. Samuti meeldis mulle selle programmi 10 erinevat küsimusetüüpi. Küsitlusel on oma link, mis muudab selle jagamise väga lihtsaks ja mugavaks. Väga suuri probleeme ei tekkinud, sest valitud keskkond sobis mulle väga hästi. Kindlasti pean edaspidi meeles, et igale küsimusele on sobilik küsimusetüüp ning kõike ei saa hinnanguliselt määrata. Tähelepanu tasub pöörata erinevatele võimalustele ning hoolikalt läbi mõelda kõik küsimused, mida esitatakse.
Minu koostatud küsitlusele saab vastata siin. 

Tabel on koostatud tasuta küsitluse koostamise võimaluste kohta. Mõnda aspekti ma ei leidnud ning seetõttu on tabelis märgitud - määramata. Meelsasti ootan tabelisse täiendusi, mis endal võisid märkamata jääda.






Connect
SurveyMonkey
GoogleDocs
eFormular
Küsitluste/
uurimuste
arv


3


määramata

määramata

määramata
Küsimuste arv ühes
küsitluses


10

10

määramata

10
Küsimuse liike

10 erinevat küsimustüüpi:
-Valikvastusega küsimus
-Valikvastusega küsimus
-Avatud tekstiga küsimus
-Hinnanguskaala
-Vastusemaatriks
-Hierarhiline küsimus
-Küsimused kujutiste kohta
-Küsimused, kus vastusevariantideks on kujutised
-Kuupäeva küsimus
-Informatsiooniväli


15

7
8
Küsimused võivad olla etteantud valikvastustega või vaba vastust eeldavad: tekst (suva); tekst (number); tekstiala; raadionupp; ripploend; vastaja e-post - vastajale kinnituskirja saatmiseks; isikukood - Eesti isikukoodi reeglitele vastava numbrikombinatsiooni kontrollimiseks.

Maksimaalselt
küsimusi uurimuste
kohta


10

määramata

määramata
Esialgu kuvatakse kümme tühja küsimust. Korraga saab juurde lisada, kas 5, 10 või 25 tühja küsimust. Uute küsimuste lisamiseks tuleb klõpsata viitel [lisan 5 | 10 | 25 uut küsimust] sobivale arvule.Täitmata küsimuste ridu valmis küsimustikud ei kuvata.
Vastajate arv

Kuni 50 vastajaga on uurimuse põhifunktsioonid tasuta.

100

Puudub

10
Küsitluse kujunduse
muutmine

- Üleslaadides kujutise ja küsides selle kohta küsimuse.
- Küsides küsimuse ja kasutades kujutisi vastusevariantidena.
- Üleslaadides firma logo, mida kujutatakse uuringu läbimise ajal.

Mitmeid erinevaid võimalus, kuidas muuta oma küsimustik omanäoliseks.
Saab muuta värve, et oleks omanäolisem. Lisada logosid, kujutisi ja pilte lisada/ laadida.


Kujunduse saab enne küsitluse koostamist valida. See annab võimaluse kujundus valida vastavalt küsitluse teemale. Väga erinevad ja huvitavad kujundused.
Küsimuste sisusse saab lisada pilte ja muud meediat.
Rämpsvastuste vältimiseks saab lisada formularile kontrollkoodi (captcha) küsimise.
Vormi kujundamiseks saab muuta elementide joondust, tausta- ja tekstivärve, lisada logo jne.
Küsitluse lisamine
oma veebilehele


Küsitlusel saab olema unikaalne link.


Postitades link oma veebilehele.

Küsitluse valmimisel on kindel link, mille saab oma veebilehele lisada (viide google docsi).

Valmis ankeetide internetiaadressid võite teatavaks teha vaid küsitletavatele isikutele.

Andmete kogumine
(viisid)

- Kutsu osalejaid uuringus osalema e-posti kaudu või postita otselink internetifoorumitess.
- Vii läbi anonüümseid uuringuid või uuringuid täieliku informatsiooniga vastajate kohta.

Postita link oma veebilehele või jaga seda meili teel.
Jaga Facebookis


Andmeid saab koguda postitades küsitluse link oma veebilehele, jagada seda Facebookis, Twitteris vms. Samuti saab väga kerge vaevaga saata küsitlus meili teel laiali.
- Küsitluse saab avada vastamiseks kindlaks ajaperioodiks.
- Lisada võib ajaliimidi, mille jooksul vastajal on võimalik formulari täita.
- Ankeedi täitjatelt saab nõuda vastuste digiallkirjastamist.
- Küsitlusele saab määrata vastajate arvu limiidi.
- Valmis küsimustiku internetiaadressile võite viidata oma koduleheküljelt või saata selle laiali e-kirjaga. Samuti võite viidata oma küsimustikule näiteks ajalehereklaamis, otsepostituskirjades jne.
- Vormi on võimalik ka paberküsimustikule vastaval kujul välja printida, et jagada seda vastamiseks neile, kes arvutit ei kasuta.
- Vastajatel on võimalus ankeedi täitmine pooleli jätta ning hiljem jätkata.
- Küsitletava poolt täidetud formulari andmed võib suunata otse enda (või kellegi teise) e-posti aadressile.
- Vastajale on võimalik saata e-kirjaga koopia postitatud vastustest.
- Saab saata meeldetuletusi neile, kellele on juba kutse vastamiseks saadetud, kuid pole seda veel teinud.
Tulemuste kokkuvõte


Pakutakse neli enimkasutatavat graafikutüüpi- ringdiagramm, tulpdiagrammid (horisontaal ja vertikaal) ja joondiagramm. Hinnata võimalusi kastamaks interaktiivseid graafikuid sõltuvalt sündmusest ja publikust.


Tulemused võetakse kokku graafiku või tabeli kujul.

Kokkuvõte koostatakse automaatselt tabeli kujul. Google docsi ilmub tabelite alla kohe koht, kuhu küsitluse põhjal tulemused kokku pannakse.

Täidetud küsimustiku andmed laekuvad ühtsesse andmefaili, mida on lihtsa vaevaga võimalik oma arvutisse salvestada (näiteks selleks, et seda tabelarvutusprogrammiga töödelda).
Tulemuste
allalaadimine

-Uuringu küsimuste tulemuste kokkuvõte, sealhulgas graafikud ja protsentuaalne jaotus.
- Respondentide kokkuvõte (informatsioon iga vastaja kohta)
- Kõik vastused kõikidelt vastajatelt (Exceli formaadis)
- Võid edastada tulemuste kokkuvõtte teistele kasutades selleks spetsiaalset linki.


Tulemused salvestatakse automaatselt, mille tulemusel saab pärast tabeli, graafiku vms koostada. Väga palju erinevaid kujunduse võimalusi.

Tulemused satvestatakse googe docsi. Sealt saab valida ja tabel koostada.

- Andmetabelit saab jagada ka teiste eFormulari küsitluskeskkonna kasutajatega.
- Valikvastustega küsimuste kohta näeb sagedustabeleid ning diagramme.
- Statistika on salvestatav pdf-na või docx-na, seejuures saab valida, millised küsimused kuvatakse dokumendis ning millised mitte.
- Andmetabelile ning statistikale on võimalik rakendada filtreid.

TULEMUSED

Küsimuse Nr. Küsimus Vastus Vastused
1 Õpin.. bakalaureuseõppes17
1 Õpin.. magistriõppes 0
1 Õpin.. doktoriõppes 0
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 1 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 2 4
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 3 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 4 4
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 5 3
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 6 3
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 7 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 8 4
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 9 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 10 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 11 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 12 4
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 13 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 14 4
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 15 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 16 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Vastus 17 5
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). keskmine 4,47
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Ei meeldi üldse 1
2 Mulle meeldib liikuda (jalutada, joosta jne). Väga meeldib 5
3 Teen trenni.. 1 kord nädalas 3
3 Teen trenni.. 2-3 korda nädalas 5
3 Teen trenni.. iga päev 1
3 Teen trenni.. paar korda kuus 7
3 Teen trenni.. üldse ei tee 1
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. 15 minutit 2
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. 30 minutit 5
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. 45 minutit 3
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. 1 tund 3
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. 1,5 tundi 3
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. muu 0
4 Minu treening on tavaliselt kuni.. ei tee trenni 1
5 Teen trenni.. üksi 11
5 Teen trenni.. kaaslasega 5
5 Teen trenni.. muu 1
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Vastupidavus - Väga hea 1
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Vastupidavus - Hea 5
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Vastupidavus - Keskmine 6
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Vastupidavus - Halb 5
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Vastupidavus - Väga halb 0
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Jõud - Väga hea 0
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Jõud - Hea 8
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Jõud - Keskmine 6
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Jõud - Halb 3
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Jõud - Väga halb 0
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Kiirus - Väga hea 3
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Kiirus - Hea 2
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Kiirus - Keskmine 9
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Kiirus - Halb 3
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Kiirus - Väga halb 0
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Tähelepanu - Väga hea 4
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Tähelepanu - Hea 6
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Tähelepanu - Keskmine 6
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Tähelepanu - Halb 1
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Tähelepanu - Väga halb 0
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Oskused - Väga hea 2
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Oskused - Hea 5
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Oskused - Keskmine 8
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Oskused - Halb 2
6 Palun hinnake oma spordivõimeid. Oskused - Väga halb 0
7 Mida hindate kõige enam treeningus (1-kõige tähtsam, 5-vähima tähtsusega) Seltskond 45
7 Mida hindate kõige enam treeningus (1-kõige tähtsam, 5-vähima tähtsusega) Tervislik eluviis 47
7 Mida hindate kõige enam treeningus (1-kõige tähtsam, 5-vähima tähtsusega) Eesmärgid 48
7 Mida hindate kõige enam treeningus (1-kõige tähtsam, 5-vähima tähtsusega) Enesetunne 56
7 Mida hindate kõige enam treeningus (1-kõige tähtsam, 5-vähima tähtsusega) Figuur 59
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 1 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 2 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 3 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 4 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 5 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 6 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 7 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 8 2
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 9 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 10 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 11 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 12 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 13 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 14 3
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 15 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 16 2
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Vastus 17 4
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. keskmine 3,29
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Üldse ei ole 1
8 Minu toitumine on mitmekesine ja tasakaalustatud. Suurepärane 5
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Teen trenni aktiivselt. Soojendus, põhiosa, venitus. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Kas käin jooksmas, rattaga sõitmas või teen kodus midagi. käin ka ujumas! 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Kodune treening näeb ette trenažööriga sõitmist, kükke, painutusi, kõhulihaseid. Sobilikul aastajaal ka jooksmine ja jalgrattaga sõitmine, see kuulub iga nädalase treeningu hulka. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Mul ei ole hetkel võimalusi trennis käimiseks. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Teen kepikõndi 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Ei tee väga trenni 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Isiklikult kuskil eraldi trennis ei käi. Minu treening näeb ette kuskil 30-45 minutit kerget jooksmist. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Rulluisutamine - kõik teavad ju kuidas see käib. Mõningad rühmatreeningud - nt bodypump - jõutrenn Kodus trenažööri peal tallamine, venitusharjutused 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. - 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. 1) Kepikõnd tund kuni poolteist.  2) Aeroobika, põhiliikumised esimesed 15 minutit, mitmete kordustega. Seejärel A ja B blokid - erineva kava ja liikumistega. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. efektiivne 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Jooks, rühmatrenn, jõusaal, ujumine 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Praegu väga trenni ei tee. Kui vahel teen, siis käin jooksmas. Jooksen umbes 3km ning peale seda venitan lihaseid ja lõdvestan. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. VÕRKPALL - alustatakse soojendusega (Käed soojaks, jooksud, venitused,painutused jne). Siis servimised, üksteisele söödud, siis mäng ja lõpetuseks seljalihased-kõhulihased, venitused. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. ... 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Soojendus jooks, jõuharjutused jõusaalis. 1
9 Kirjelda võimalikult detailselt oma tavapärast treeningut. Treening seisneb aegajalt sulgpalli mängimises, trenažööriga sõitmist, jooksmist 1
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 1 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 2 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 3 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 4 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 5 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 6 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 7 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 8 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 9 5
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 10 1
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 11 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 12 4
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 13 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 14 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 15 5
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 16 2
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Vastus 17 3
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. keskmine 2,82
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Ei ole nõus 1
10 Üliõpilastel on head võimalused trennis käimiseks. Täielikult nõus 5